Atrakcje

KOLEJNY POWÓD, DLA KTÓREGO WARTO ODWIEDZIĆ KARWIĘ

Karwia

Karwia to piękna, nadbałtycka miejscowość, niedaleko Władysławowa. Na jej dużą popularność wpływają między innymi bezpośredni dostęp do Bałtyku, znajdujące się w pobliżu pomorskie atrakcje oraz zauważalne, wciąż podtrzymywane kaszubskie tradycje.

Pas wybrzeża w Karwi jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Karwieńska plaża jest szeroka i piaszczysta, posiada dwa wyznaczone kąpieliska.

Atrakcyjna okolica Karwi daje mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Wokół miejscowości przebiega wiele tras pieszych oraz rowerowych. Otaczająca przyroda zachęca do rodzinnych spacerów,  na przykład na terenie Nadmorskiego Parku lub Rezerwatu Bielawa. Nie brakuje również okazji do uprawiania sportów wodnych czy wędkarstwa.

Plaża

NADMORSKA PLAŻA W KARWI

Karwieńska plaża jest jedną z najszerszych nad  Bałtykiem. Oddzielona jest od lądu pasem wydm porośniętych wiecznie zielonym, sosnowym lasem. Przez nadmorski bór biegnie szlak turystyczny, który miłośnikom spacerów daje możliwość do dłuższych wędrówek wśród czystego, żywicznego powietrza bogatego w tlen i jod. Latem złocista plaża o jedwabistym piasku wypełnia się turystami wypoczywającymi wśród kolorowych leżaków, parasoli i parawanów. Wczasowicze popisują się swoimi umiejętnościami plastycznymi i budują przeróżne figury z piasku.

Dodatkowe atrakcje na plaży:

Możiwość wypożyczenia leżaków,

Puby oraz bary na plaży,

Dmuchane atrakcje dla dzieci.

BIELAWSKIE BŁOTA

REZERWAT

Na Bielawskich Błotach pod Ostrowem, znajdują się dwa rezerwaty florystyczne: "Woskownicy Bielawskiego Błota" i "Moroszka Bielawskiego Błota". Znajduje się tu ścieżka dydaktyczno-spacerowa, prowadząca przez te rezerwaty, wytyczona przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Rezerwat Woskownicy Bielawskiego Błota:

Utworzony został w 1977 roku na powierzchni 33 ha. Powstał dla ochrony rzadkiego w Polsce gatunku o charakterze atlantyckim, jakim jest woskownica europejska. Skupisko tego gatunku należy do największych na Pomorzu i położone jest w południowo-zachodniej części Bielawskich Błot. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Jej liście po potarciu wydzielają zapach zbliżony do lauru, jesienią przebarwiają się i opadają.

Rezerwat Moroszka Bielawskiego Błota:

Utworzono w 1977 roku na powierzchni ponad 8 ha. Powstał dla ochrony rzadkiego gatunku maliny moroszka. Obecnie gatunek ten w warunkach naturalnych występuje w wilgotnych borach strefy borealno-arktycznej. Jest to niewielka krzewinka o charakterystycznych liściach, białych kwiatach i żółtych owocach. Przeszło 20 lat temu moroszka rosła w kilku zwartych skupiskach na terenie rezerwatu, obecnie gatunek ten pomyślnie rozprzestrzenił się także poza granice "Bielaw".

Pozostałe atrakcje w okolicy

  • Latarnia Morska w Rozewiu

  • Fokarium na Helu

  • Aquapark  w Redzie

  • Wydmy Łeba

  • Osada Słowiańska Sławutowo

     

Więcej o atrakcjach w Karwi i okolicy przeczytasz na www.karwia.info.pl